Korduma kippuvad küsimused

Sellele leheküljele on kogutud korduma kippuvad küsimused ja vastused nendele.

Ülevaade Drop-basseinist

Mis materjalist Drop-bassein on?

Drop-bassein on tehtud käsitsirullitud klaasfiibrist ja selle välipind on kaetud “barrier coat” ja ka “gel goat” – kattega.

Kuidas Drop-bassein talvitub?

Tühjalt Drop-bassein talvitub suurepäraselt, sest erinevalt plastikust klaasfiiber tugevneb külmaga. Kui basseini sisse, ahju või torudesse ei jääta vett pärast kasutamist, võib Drop-basseini kasutadada ka kõvemate pakastega.

Kui basseinil on lisavarustuses filtreerimissüsteem tuleb see tõsta talveks sooja ruumi, seda juhul kui basseinil ei ole pidevat veesoojendust (elekter või maasoojuspump). Sellisel juhul peab filtreerimise- ja veesoojendamise süsteem olema soojustatud ruumis, mille jaoks soovitame kogu karkassi soojustus paketti. Sellise soojustusega saab basseinile suurepärase soojapidavuse ja laia ning sooja masinaruumi kuhu kõik seadmed hästi mahuvad. 

Millist aluspinda Drop-bassein vajab?

Aluspõhjaks sobib kõvendatud killustikupadi või muu kiht külmakindlat pinnast. Kõige levinumateks aluspõhjadeks on killustikupadi, betoonplaadid, betoonivalu ja puust tugiraam. All juhend puukütteahjuga Drop-basseini paigaldamiseks killustikupadja peale: 

 

Kui kiiresti soojeneb basseini vesi puukütteahjuga

Kui esialgne veetemperatuur on 5-10-kraadi, siis puukütteahjuga kestab basseini soojendamine umbes 1-1,5 tundi.

Kas soojustuspakett sisaldab ka tsirkulatsioonipumpa ja kas see takistab talvel puukütteahju ja liivafiltrit jäätumast?

Soojustuspakett ei sisalda tsirkulatsioonipumpa, kuid filtreerimisesüsteem sisaldab. Need, koos basseini soojustatud karkassiga, takistavad vee ja seadmete jäätumist talvel.

Kui basseinil on lisavarustuses filtreerimissüsteem tuleb see tõsta talveks sooja ruumi, seda juhul kui basseinil ei ole pidevat veesoojendust (elekter või maasoojuspump). Sellisel juhul peab filtreerimise- ja veesoojendamise süsteem olema soojustatud ruumis, mille jaoks soovitame kogu karkassisoojustus paketti. Sellise soojustusega saab basseinile suurepärase soojapidavuse ja laia ning sooja masinaruumi kuhu kõik seadmed hästi mahuvad.

Ahi tuleb alati tühjendada, kuna see jahutab tõhusalt ka vett kui seda ei kasutata.

Kuhu basseini tuledelüliti paigaltatakse?

Tulede juhtimine toimub juhtmevaba juhtimispuldi abil. Kui juhtimispult peaks kaduma, on uue puldi “paaritamine” väga lihtne – see toimub paari nupu vajutusega basseinivalgustuse juhtimiskeskusest basseini alt.

Kuidas Drop-basseini talvel kasutatakse?

Drop talub tühjana olles suurepäraselt pakast, kuid basseiniveel ei tohi lasta jäätuda. Kui teil ei ole elektriga või maasoojuspumbaga pidevalt soojendatavat basseini, tühjenda bassein veest ja kata see selleks ettenähtud kaanega. Äravooluklapp on soovitatav tõsta sooja ruumi. Veel peaks olema tagatud, et lumi ei pääseks basseini karkassi sisse ja veendutud, et sulaveed kevadel ei jääks seisma basseini karkassi sisse. See on eriti tähtis, kui basseinil on lisavarustusena LED-basseinituled, mille trafo ja juhtimiskeskus asuvad karkassi alaosas.  Ahi tuleb ka veest tühjendada selle paremal all eesosas asuvast põhjaventiilist. Kontrolli, et ka basseini voolikutesse vett ei jääks.

Kui basseinil on lisavarustuses filtreerimissüsteem tuleb see tõsta talveks sooja ruumi, seda juhul kui basseinil ei ole pidevat veesoojendust (elekter või maasoojuspump). Sellisel juhul peab filtreerimise- ja veesoojendamise süsteem olema soojustatud ruumis, mille jaoks soovitame kogu karkassisoojustus paketti. Sellise soojustusega saab basseinile suurepärase soojapidavuse ja laia ning sooja masinaruumi kuhu kõik seadmed hästi mahuvad.

Drop-basseini saab vabalt kasutada ka talvel, isegi kui sellel ei ole lisavarustust. Sellisel juhul bassein täidetakse ja järgnevalt süüdatakse kohe tuli ahjus kui basseini ülemine läbiviik ja ahi on täitunud veega. Kui basseini vesi on soojenenud soovitud temperatuurini ja ahju enam kütta ei soovita, võib selle eemaldada basseini küljest sulgedes selleks ventiili.  See tuleb teha alles siis kui tuli ahju sees on täielikult kustunud. Selle järel peab ka ahju tühjendama veest väljalaske klapi kaudu.  Kui basseini kasutamine on lõpetatud, tuleb see tühjendada, et vesi ei jäätuks. Tuleb meeles pidada, et kui te kasutate ventiile, siis tuleks need avada enne vanni kütmist, et vesi pääseks voolama ahju. Et toimuks vee vaba läbivool on tähtis ventiile kasutades, et need ei “pigistaks” toru läbimõõtu väiksemaks. Ventiile võib soovikorral tellida meie klienditeenindusest info@drop.ee

Paigaldus

Mis on basseini karkassi mõõtmed? Aga basseini läbimõõt?

Üksikasjalikumad mõõtejoonised leiad alalehelt ‘mõõtejoonised’:

https://www.drop.ee/kasutusjuhend/mootejoonised/

Basseini raam on 220cm x 220cm ja basseini istumisosa läbimõõt on 200cm.

Basseini puustraamistiku mõõdud sõltuvad sellest, kas basseini karkassi soojustatud versioon:
– Basseini raamistik ilma kogu karkassi soojustuseta: 212cm x 212 cm (“uputamissügavus” terassi sisse on 95 cm)
– Basseini raamistik kogu karkassi soojustusega: 214 cm x 214 cm (“uputamissügavus” terassi sisse on 96 cm)

All oleval pildil ülevalt allapoole:

  1. Drop-basseini mõõtmed ülevalt poolt alates. Basseini mõõdud on samad sõltumata soojustus-, lisavarustus- või värvivalikust.
  2. Drop-basseini raamistiku mõõtmed ilma karkassi soojustuseta. See on raamistiku standardmõõt.
  3. Drop-basseini raamistiku mõõtmed, kui lisavarustusena on valitud kogu karkassi soojustus. See erinevus on sellepärast, et karkassi ümber paigaldatakse veekindel vineer, mis on 1cm paks ja see kasvatab raamistiku suurust. Basseini oma mõõtmed püsivad samana.

Millest basseini raamistik/karkass on valmistatud?

Basseini karkass on valmistatud immutatud puust.

Kui kaugele võib ahju paigaldada?

Soovitame ahju paigaldada maksimaalselt 1 meetri kaugusele basseinist. Koos ‘Ahjupaketiga’ kuulub standarvarustusse 2 meetrit voolikut. Ahju on võimalik paigaldada ka kaugemale, kuid mida kaugemale ahi paigaldadakse seda rohkem soojendamisvõimsus halveneb.

Kui bassein on vaja 'uputada' terassi sisse, siis mis on uputamisesügavus?

Kui bassein “uputatakse” terassi sisse, tuleb võtta arvesse kas basseinil on kogu raamistiku soojustus või mitte. Paigaldamisel on ka hea jätta umbes 1cm varu, et bassein ei painduks terassi vastu ja et see ei kahjustaks basseini.

– Basseini raamistik ilma kogu karkassi soojustuseta: 212cm x 212 cm (“uputamissügavus” terassi sisse on 95 cm)
– Basseini raamistik kogu karkassi soojustusega: 214 cm x 214 cm (“uputamissügavus” terassi sisse on 96 cm)

Üksikasjalikumad mõõtejoonised leiad alalehelt ‘mõõtejoonised’:
https://www.drop.ee/kasutusjuhend/mootejoonised/

Kas basseini saab osaliselt maa sisse 'uputada'? Millega peaks arvestama?

Basseini võib ‘uputada’ osalistelt maa sisse. Basseini aluspõhjaks tuleks teha killustikupõhi ja tagada sademete/vee äravool. Augu ääred tuleb tugevdada, et maapind ei vajuks auku tagasi.

Kui bassein uputatakse maa sisse või fikseeritud (nt. betoon) auku, tuleb tagada, et basseini väliskorpusele oleks ligipääs tuleviukus võimalikele vajaminevatele hooldustöödele.

Kuhu paigaldatakse vee elektriline soojendi ja kas soojendi on reguleeritav?

Soojendi paigaltatakse filtreerimissüsteemi läbivoolu, filtri tagastusringlusvooliku külge. Soojendil on fikseeritud reguleeritav termostaat 0-40 C.

Kui palju vajavad lisaseadmed elektrit?

• Soojendi 9kW: 9000W (seinapistik EI, fikseeritud 0-40c termostaat)
• Soojendi 3kW: 3000W (seinapistik EI, fikseeritud 0-40c termostaat)
• Mullivanni funktsioon: 700W (seinapistik, sisse/välja-lüliti, mis paigaltatakse basseinile fikseeritult)
• Filtreerimissüsteem: 250W (seinapistik) Filtreerimissüsteemi on vaja, kui vannile soovitakse paigaldada elektrilist soojendit või ühendada maasoojuspumba süsteemi taha. Filtreerimissüsteemi veepump tagab veeringluse süsteemis.
• Led-tuli (8w, seinapistik, juhitav juhtimispuldi abil)
• UV-veepuhastussüsteem 18W (seinapistik)

Ühe 16A kaitse maksimaalne koormustaluvus on 3700W. Näiteks Drop-bassein 3 kW elektrilise soojendiga, filtreerimissüsteemiga ja basseini valgustussüsteemiga on võimalik lülitada ühe 16A kaitsme taha.

Filtreerimissüsteem töötab 230V pealt, kas veeringlus ahju ja basseini vahel toimub spetsiaalsete läbiviikudega?

Filtreerimissüsteem saadetakse kliendile koos seinapistikuga ja see ühendatakse basseiniga selleks ettenähtud/omade läbiviikudega.

NB! Pildil olevad seadmed ei ole mõõtkavas. Filtreerimissüsteemi on võimalik paigaldada basseini karkassi sisse.

Kui suur on filter, kas see mahub basseini raamistiku sisse ja kas sellel on vastuvooluloputuse funktsioon?

Kasutame filtrites liiva asemel filtripalle, mis on palju efektiivsemad kui liiv.

Filtreerimissüsteem ja kõik lisaseadmed mahuvad basseini karkassi sisse ja lisavarustusena saada olev ‘kogu raamistiku soojustus’ tagab seadmetele sooja masinaruumi ning ka suurepärase soojustuse kogu basseinile.

Filtreerimissüsteemil on vastuvooluloputuse funktsioon, kui ka 7 eri asetust erinevatele veeringlustele.

Meie majal on maasoojuspump, kuidas saab seda basseiniga ühendada?

Basseini võib tõesti ühendada maa- või kaugkütte ning muu veeringlusvõrkku väga lihtsalt. Soojusvahetile on vaja oma soojusahelat või siis soojusvaheti võib liita küttesüsteemi radikate võrkku, seda sõltuvalt projektist. Idee on sama nagu lisaks ühe lisa radika soojusahelasse. Maasoojuspumba puhul makstakse alguses rohkem, kuid see tasub ennast ära pikema aja jooksul. Ka see mõjutab kuidas basseini kasutatakse. Küttesüsteemi küttevõimsus on ühtlane, kui vesi on basseinis pidevalt sees ja seda hoitakse soojana. Kuid kui bassein lastakse tühjaks või vee temperatuuril lastakse langeda, siis selle ülessoojendamine vajab hetkelist suuremat võimsust, pärast mida võimsuse vajadus ühtlustub taas.

Soojusvaheti garantii ja paigaldus – maaletooja/tootja annavad garantii basseinile ja selle seadmetele. Paigalduse eest vastutab paigaldaja(d). Kui küttesüsteemi tahetakse ühendada maasoojuspumba võrkku, siis peab selle töö alati tellima oma ala asjatundjatelt kuna süsteem liidetakse maja oma statsionaarsesse küttesüsteemi.  Soojusvaheti toruosad ja termostaadi tarnivad torutööde tegijad, et oleks kindlus, et need sobivad kõnealuse maja süsteemiga.

Võta palun ühendust meie klienditeenindusega info@drop.ee, kui vajad lisateavet Drop-basseinist ja maasoojuspumba süsteemist.

Vee kvaliteedi hoidmine

Kui tihti tuleb vett vahetada?

Filtreerimissüsteemi abiga peab basseini vett vahetama umbes 3-5 korda aastas. Kui liita filtreerimissüsteemiga UV-veepuhastusseade saab basseinikemikaalide kogust vähendada märgatavalt ja vähendada veevahetuse intervalli veelgi.

Kas vett on võimalik hoida puhtana ka ilma kloori lisamata?

Jah, näiteks kloorivaba ainega nagu aktiivhapnik.

Kas basseini võib täita mereveega?

Jah. Ahi on toodetud merealumiiniumist ja see talub ka hästi merevett.

Kui palju vett basseini mahub?

Basseini vee mahutatavus on 1830 l. Kuid põhimõtteliselt basseini lastakse ainult umbes 1000-1500 liitrit vett, seda tänu basseini disainile, mis võimaldab majanduslikuma vee kulutamise.

Kas 'mullivanni funktsiooni' võib kasutada kui basseinis kasutatakse merevett?

Sellisel juhul võivad basseini düüsid minna umbe ebapuhta merevee tõttu. Sellepärast me ei soovita kasutada ‘mullivanni funktsiooni’ koos mereveega, kui basseinil ei ole filtreerimisesüsteemi.